Firma Zakład Usług Informatycznych DIODA została założona w 1990 roku w Lubinie i od tamtej pory  zajmuje się obsługą informatyczną firm,  tworzeniem oprogramowania dla przemysłu, spółdzielni mieszkaniowych, zakładów wodociągów, stowarzyszeń i wielu innych.

W dniu dzisiejszym koncentruje się na tworzeniu własnych rozwiązań w oparciu o najnowsze narzędzia programowania C#. Wybrane narzędzie pozwala na pisanie rozwiązań działających na wszystkich systemach operacyjnych  do 10 w oparciu o bazę danych SQL. Rozwiązania wykorzystujące bazę danych SQL pozwalają na tworzenie rozwiązań lokalnych poprzez instalację serwera na konkretnym stanowisku lub rozwiązań sieciowych wielostanowiskowych przez instalację na serwerze.

Mechanizm dostępu przez hasło oferowany w serwerze SQL pozwala na zabezpieczenie danych przed niepowołanym dostępem i minimum bezpieczeństwa danych.

Swoje rozwiązania piszemy na bazie własnych projektów, wieloletnich doświadczeń i obserwacji.

Jeśli spotykacie się Państwo z nierozwiązanymi problemami w swojej pracy i wiecie jak można to usprawnić proszę o kontakt chętnie porozmawiam o problemach i może wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Na bazie takiego podejścia powstało kilka rozwiązań autorskich pomocnych w pracy np.

  • Program KOSZTY – program związany z RewizoGT firmy InsERT S.A., który przez analizę księgowań wylicza koszty na miejsca powstawania kosztów (konta 5) w podziale na odpowiednie konta kosztowe (konta 4). Program tworzy wydruk, który przeniesiony do arkusza kalkulacyjnego może stanowić podstawę do dalszy analizy kosztów, grupowania, itd.
  • Program CENY – program związany z programem zarządzania produkcją Mozart(dla SubiektaGT) firmy Morlab Marcin Moroz. Program ten zmienia ceny operacji w strukturach wszystkich produktów oraz zmienia ceny operacji w strukturach otwartych zleceń produkcyjnych pod warunkiem, że dane zlecenie nie zostało już częściowo raportowane.
  • Wiele innych programów związanych z Mozartem dla InsertGT.